T.C. HALK BANKASI - ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Geri Dön

Geniş kitlelere öğretim olanağı sunmak amacıyla Anadolu Üniversitesi uzaktan öğretim sistemi bünyesinde Muhasebe, Pazarlama, Girişimcilik, Finans, Sekreterlik ve Eğitim alanlarında Güz, Bahar ve Yaz dönemlerinde olmak üzere yılda üç kez e-Sertifika Programları açılmaktadır.

En az lise ve dengi okullara ait bir diplomaya sahip olan herkesin başvurabileceği e-Sertifika programlarında eğitim ve öğretim internete dayalı olarak uzaktan öğretim yöntemiyle gerçekleştirilmektedir. Böylece çalışmakta olan ya da kendi işini kurmayı düşünen girişimcilerin iş yönetimi alanında rekabet güçlerini arttıracak bilgi ve becerileri uzaktan öğretim yöntemiyle edinmeleri mümkün olmaktadır.

T.C. Halk Bankası, hazırladığı sosyal sorumluluk projesi kapsamında kendisi ile çalışan KOBİ'lere e-Sertifika Programlarından ücretsiz yararlanma imkanı sunmaktadır.


T.C. Halk Bankası ile çalışan KOBİ'ler e-Sertifika Programlarından ücretsiz yararlanabilecek!

Bu iş birliği protokolü kapsamında T.C. Halk Bankası, e-Sertifika Programlarından yararlanacak KOBİ'leri belirleyecektir.Ayrıntılı bilgi almak için http://www.halkbank.com.tr adresini ziyaret ediniz.Kapsamı

2010 Bahar döneminde T.C. Halk Bankası işbirliği protokolü kapsamında e-Sertifika Programlarından yararlanacak katılımcılar aşağıda listelenen programlardan herhangi birine, bir dönemde tek programa katılmak koşulu ile başvuruda bulunabilirler.

e-Sertifika Programları

 • Finansal Muhasebe Sertifika Programı
 • Muhasebe Bilgi Yönetimi Sertifika Programı
 • Perakendecilik Sertifika Programı
 • İşletmecilik Sertifika Programı
 • Pazarlama Sertifika Programı
 • Girişimcilik Sertifika Programı
 • Finansal Yönetim Sertifika Programı
 • Bankacılık Sertifika Programı
 • Maliyet Muhasebesi Sertifika Programı
 • Yönetim Muhasebesi ve Karar Destek Sistemleri Sertifika Programı
 • Finansal Analiz Sertifika Programı
 • Yönetim ve Organizasyon Sertifika Programı
 • Genel Muhasebe Sertifika Programı
 • Pazarlama Yönetimi Sertifika Programı
 • Perakendeciliğe Giriş Sertifika Programı
 • Büro Yönetimi Sertifika Programı
 • Hukuk Sekreterliği Sertifika Programı
 • İşletme Sekreterliği Sertifika Programı
 • Yönetici Asistanlığı Sertifika Programı
 • İlköğretimde Teknoloji Uygulamaları Sertifika Programı
 • İlköğretimde Kaynaştırma ve Drama Sertifika Programı
 • Tıp Sekreterliği Sertifika Programı
 • Temizlik Hizmetleri Yönetimi Sertifika Programı
 • Vergi Uygulamaları Sertifika Programı
 • Finansçı Olmayanlar İçin Finansal Ekonomi Sertifika Programı
 • Catering Hizmetleri İşletmeciliği Sertifika Programı
 • Dış Ticaret Uzmanlığı Sertifika Programı
 • Muhasebe ve Yönetim Sertifika Programı
 • Kurumsal Kaynak Planlaması Uzmanlığı Sertifika Programı

e-Sertifika Programlarında üç ders bulunmaktadır. Programlar hakkında ayrıntılı bilgiye Programlar sayfasından ulaşabilirsiniz. İleride açılacak diğer programlar da bu sayfadan ilan edilecektir.Kimler Başvurabilir?

Protokol kapsamında açılan programlara, yukarıda belirtilen alanlara ilgi duyan, T.C. Halk Bankası ile çalışan ve bu desteği almaya hak kazanan bireyler başvurabilir. T.C. Halk Bankası desteğinden yararlanma koşullarını öğrenmek için http://www.halkbank.com.tr adresini ziyaret ediniz.

Programlara kayıt gideri T.C. Halk Bankası tarafından karşılanacak ve başvurular bireysel olarak 01.02.2010 - 19.02.2010 tarihleri arasında aşağıdaki işlem adımları izlenerek gerçekleştirilecektir. • 1. Adım: İnternet başvurusunun yapılması

  2010 Bahar dönemi e-Sertifika Programlarına kayıt başvuruları 01.02.2010 - 19.02.2010 tarihleri arasında yapılacaktır.

  Kayıt başvurusu yapabilmeleri için adayların geçerli bir e-posta adresine ve kendilerine ait .jpg formatında taranmış vesikalık bir fotoğrafa sahip olmaları gerekmektedir. Başvuru işlemleri de dahil olmak üzere bütün bilgilendirmeler e-posta aracılığıyla gerçekleştirileceği için posta hesabının aktif olmasına ve posta kutusunun dolu olmamasına dikkat edilmelidir.

Uyarı: Fotoğraf, cepheden son altı ay içinde, başı açık, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş net bir fotoğraf olmalıdır. Bu niteliklere uymayan fotoğraf ekleyen adayların kayıtları yapılmayacaktır.

Adaylar internetten kayıt başvurusu esnasında "kayıt başvuru formu" nu dolduracaklar, .jpg formatında tarnmış vesikalık fotoğraflarını belgeye ekleyecekler ve yazıcıdan dökerek imzalayacaklardır.

Katılımcılar bir sertifika döneminde sadece bir e-Sertifika Programına kayıt yaptırılabilirler ve sertifika programı süresince kişisel bilgilerinde (adres, sınav merkezi vb.) değişiklik yapamazlar.

2010 Bahar dönemi İnternet Kayıt Kılavuzu için tıklayınız.

Dikkat: Başvuru işlemlerini yaparken ve e-Sertifika Programları Portalına erişirken İnternet Explorer tarayıcınızın güvenlik ayarları varsayılan düzeyde olmalıdır. Başvuru sonunda PDF dosyasını görüntüleyebilmeniz için açılan pencere engellemesinin (pop-up blocker) bulunmamasına dikkat ediniz.


 • 2. Adım: Banka onay formunun alınması

  İşbirliği protokolü kapsamında e-Sertifika Programlarından yararlanacak bireyler herhangi bir ücret ödemeyecek, tüm giderleri T.C. Halk bankası tarafından karşılanacaktır.

  İnternet kayıt başvurusu yapan adaylar imzalı başvuru formunu T.C. Halk Bankasına ibraz edeceklerdir. Bankanın yapacağı değerlendirmenin ardından başvurusu onaylanan adaylara banka onay formu verilecektir.

 • 3. Adım: Kayıt evraklarının Anadolu Üniversitesine gönderilmesi

  İnternetten kayıt başvuru formunu, banka onay formunu ve bir lise ya da yüksek öğretim diploması fotokopisini 19.02.2010 tarihine kadar Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi e-Sertifika Programları Koordinatörlüğüne posta yoluyla gönderen adayların kayıtları tamamlanacaktır. e-Sertifika Programları Koordinatörlüğü iletişim adresine buradan ulaşabilirsiniz.

Uyarı: Daha önce e-Sertifika Programlarına katılan bireylerin kayıt yenilerken ya da yeni bir programa kayıt yaptırırken tekrar diploma fotokopisi göndermelerine gerek yoktur.

 • 4. Adım: Kayıt sonucunun öğrenilmesi

  Kayıt işlemlerini tamamlayan bireyler e-posta ile bilgilendirilecektir.Kayıt Yenileme

İzleyen sertifika dönemlerinde daha önceki dönemlerde başarısız olunan dersler için kayıt yenileme olanağı bulunmaktadır. Kayıt yenileme bedeli katılımcılar tarafından karşılanacaktır.

2010 Bahar dönemi e-Sertifika Programlarının kayıt yenileme bedeli 100 TL'dir.Dersler Nasıl Yürütülecek?

Kayıt işlemlerini tamamlayan katılımcılar 26.02.2010 tarihinden itibaren e-posta ile kayıt işlemlerinin tamamlandığına dair bilgilendirilecek, ders kitapları adreslerine gönderilecektir.

01.03.2010 tarihinden itibaren e-Öğrenme dersleri ve danışmanlık hizmetleri sunulmaya başlayacaktır. Bu tarihten itibaren katılımcılar üç ay süreyle kayıtlı oldukları sertifika programının hizmetlerine Oturum Aç sayfasında yer alan e-Sertifika Programları Portalından erişebileceklerdir.

03.05.2010 tarihinde katılımcıların kayıt sırasında belirlemiş oldukları sınav ilinde girecekleri sınava ilişkin sınav giriş belgesi internet sitemizde yayınlanacaktır. Katılımcılar sınav giriş belgelerini yazıcıdan çıktı alarak sınav sırasında yanlarında bulunduracaklardır.

Katılımcılar 23.05.2010 tarihinde 14:30’da tek oturumda kayıtlı oldukları sertifika programının kapsadığı üç dersten sınava katılacaklardır. 2010 Bahar dönemi e-Sertifika Programlarının sınavları Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Erzurum, İstanbul (Anadolu), İstanbul (Avrupa), İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van ve Almanya/Köln (sadece Batı Avrupa e-Sertifika Programları için) olmak üzere 33 merkezde yüzyüze gerçekleştirilecektir. Sınav süresi 120 dakikadır ve her derse ait 30 soru sorulacaktır.

e-Sertifika Programları öğrenme ortamları hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.


Başarı Ölçütleri ve Sertifika Belgesi

e-Sertifika Programlarındaki derslerden başarılı olmak için sınavda 100 tam puan üzerinden en az 50 almak gerekmektedir. Sınav sonunda katılımcıların derslerdeki başarı durumunu gösteren Sınav Sonuç Belgesi 31.05.2010 tarihinde internet sitesinde yayınlanacaktır.

Bir programdaki üç dersin tümünden başarılı olan katılımcılar programa ait sertifikayı almaya hak kazanacaklardır. Sertifika almaya hak kazanan katılımcılara sertifika belgesi 07.06.2010 tarihinden itibaren gönderilecektir.

Öğrenme Ortamları
e-Sertifika Programlarına kayıt yaptıran katılımcılar kendilerine gönderilen...

Devamı

Örnek Ders
e-Sertifika Programları Portalında yer alan e-Ders örneğini incelemek için tıklayınız...

Devamı

Akademik Takvim
2015 Güz dönemi e-Sertifika Programlarına kayıt başvuruları...

Devamı

Coğrafi Bilgi Sistemleri Sertifika Programları
ArcGIS, QGIS ve MapInfo yazılımlarını kapsayan üç yeni sertifika programı açıldı...

Devamı

İngilizce Sertifika Programları
Anadolu Üniversitesi İngilizce Sertifika Programları hazırlanmıştır...

Devamı

Hakem Eğitimi Sertifika Programı
Türkiye Futbol Federasyonu ile Anadolu Üniversitesi'nin işbirliğinde...

Devamı

Öğrenci Görüşleri
Katılımcı görüşlerini inceleyerek programlara katılan bireylerin deneyimlerinden yararlanabilirsiniz...

Devamı

Sınav Merkezleri
2015 Yaz Döneminde Türkiye'de 81 ilde ve Köln'de online sınav yapılacak...

Devamı

Sağlık İletişimi Sertifika Programı
Sağlık alanında çalışan ya da çalışmayı hedefleyen lise ve dengi okul mezunları, ön lisans ya da lisans mezunları hatta...

Devamı
© Anadolu Üniversitesi. Tüm hakları saklıdır.